Artiklid

10 küsimust-vastust kõrvahooldusest

Kodutohter, august 2010

Osal inimestel tekib tihti probleeme kõrvavaiguga, kui see ummistab kuulmekäigu. Mida annab ise ära teha ja kellelt abi otsida?
Vastab perearst Kristi Parts-Teppo perearstikeskusest Sinu Arst

loe edasi »

Tüütu kaaslane – kõrvavaik

Autor: EVELIN JÕEMÄGI perearst-resident

Enamik inimesi on kõrvavaiguga tuttavad. Kuigi kuulmekäigust erituv vaik võib tunduda ebameeldiv ning olla kosmeetiliselt inetu, on tal kõrvas tähtis roll – õlitada, puhastada ja ühtlasi kõrva kaitsta. Probleemseks muutub vaik siis, kui teda eritub tavapärasest rohkem, selle murega on hädas 3–10% inimestest.

loe edasi »

Kuidas laste kõrvade eest hoolitseda?

Seda küsivad kõik emad. Laste kõrvad on ju väga õrnad ning need nõuavad erilist hoolitsust ja hügieeni. Kuulmekäigus olev kõrvavaik on vajalik bakterite, seente, vee ja kahjustuste eest kaitsmiseks. Üleliigne kõrvavaik põhjustab aga probleeme. 
Vaxol aitab kõrvu puhastada ja liigset vaiku eemaldada ning vähendab seega kõrvavaigust tingitud ummistuste tekkimise ohtu

loe edasi »

Kui kõrv ei kuule

Kui suur probleem on 65aastaste ja vanemate inimeste häiritud kuulmine?
Inimene kuuleb kõige paremini 25 eluaastani, 60–65aastaselt algab aga loomulik kuulmislangus. Eestis saab aastas umbes 4000 inimest endale kuulmisaparaadi.
loe edasi »

Kõrvavaik segab kuuldeaparaadi tööd

Kui suurt hoolt vajab kuuldeaparaat?
Kuuldeaparaadid on tehtud suhteliselt hooldusvabad, tähtis on vältida protsessori veekahjustusi ja kuulari ummistumist vaiguga.

loe edasi »

Pesupäev kõrvadele

 Eesti Kõrva-Nina-Kurguarstide ja Pea- ja Kaelakirurgide Seltsi president dr Marek Metsmaa ütleb, et kroonilise keskkõrvapõletikuga hädas olnud inimesed ei tohi vett kõrva lasta, vaid peavad kuulmekäigu puhastamiseks pöörduma kõrva-nina-kurguarsti vastuvõtule.

loe edasi »