Kuidas laste kõrvade eest hoolitseda?

Seda küsivad kõik emad. Laste kõrvad on ju väga õrnad ning need nõuavad erilist hoolitsust ja hügieeni. Kuulmekäigus olev kõrvavaik on vajalik bakterite, seente, vee ja kahjustuste eest kaitsmiseks. Üleliigne kõrvavaik põhjustab aga probleeme.
Vaxol aitab kõrvu puhastada ja liigset vaiku eemaldada ning vähendab seega kõrvavaigust tingitud ummistuste tekkimise ohtu. Samuti aitab see kõrvavaiguummistusi eemaldada. Tänu mugavalt ja lihtsalt kasutatavale Vaxolile on Teie lapse kõrvad hästi hooldatud ja kaitstud juba esimestest eluaastatest alates.

Igapäevane hooldus
Hommikune ja õhtune hooldus peaks sisaldama kõrvalestade õrna veega pesemist ja ettevaatlikku kuivatamist käteräti või riidest lapiga. Kuulmekäigu puhastamiseks ei tohi kasutada vatipulki. Vaxoli kasutamine 1 kord nädalas tagab selle, et üleliigne kõrvavaik eemaldub loomulikul viisil. Tänu oliivõlile niisutab ja õlitab Vaxol kuulmekäikude nahka. Preparaadis sisalduval naturaalsel oliivõlil on ka antibakteriaalsed ja seentevastased omadused.

Ummistunud kõrv
Kui kõrva moodustub üleliigse kõrvavaigu kuhjumise tõttu ummistus, võivad sellega kaasneda sellised ebameeldivad sümptomid nagu valu, sügelus ja halvem kuulmine. See probleem esineb tihti pärast vannis või duši all käiku, kuna kõrvavaik on vee toimel paisunud. Seesugusel puhul peate arsti poole pöörduma. Kõrvaloputusprotseduuri paremaks õnnestumiseks soovitatakse enne arsti külastamist Vaxoli kasutada 1 või 2 annust kaks korda päevas paari päeva jooksul. Selle tulemusena kõrvavaik pehmeneb, kõrvavaigu ummistust ümbritsev paistetus väheneb ja kõrvakanal muutub õli toimel libedamaks. Kõik see teeb vaiguummistuse eemaldamise lihtsamaks.

Veemängud
Kõik lapsed naudivad basseinis, järves või meres suplemist. Selleks, et vesi kõrva ei tungiks, laske suvise või soojamaa puhkuse ajal 2-3 korda nädalas enne vetteminekut lapse mõlemasse kõrva üks annus Vaxoli. Preparaadis sisalduv oliiviõli moodustab õrna kaitsekihi, kaitstes kõrva vee eest, mis võib koos kõrvavaigu ja kõrvasisese sooja kliimaga soodustada bakterite ja seente kasvu.

Kõrvavalu
Sellised sümptomid nagu valu, sügelus, kõrvaeritised, peapööritus (kukkumine, kõikumine) ja väljapoole paisuv kõrvalest võivad suurt ebamugavust põhjustada ja lapse tervisele ning heale enesetundele negatiivset mõju avaldada. Kõigil nimetatud puhkudel peab kindlasti arsti poole pöörduma. Enne arstiga nõu pidamata ei tohiks kõrvaravimeid kasutada.

Olge koostisainete suhtes ETTEVAATLIK
Väikeste kõrvade eest hoolitsemiseks on vaja kvaliteetseid, looduslikke, tõhusaid ja ohutuid preparaate, mille testitud koostisained ei põhjusta allergilisi reaktsioone. Vaxol kõrvasprei on toode, mille kvaliteet on kindel ning mida soovitavad ka Eesti kõrva-nina-kurguarstid.

Olge veega ETTEVAATLIK
Kõrva sattunud vesi võib põhjustada mitmesuguseid nakkusi. Niiske kõrvavaik ja kõrvasisene soe kliima loovad bakterite ja seente kasvuks suurepärase keskkonna.

Olge vatipulkade kasutamisel ETTEVAATLIK
Kõrvade igapäevases hoolduses vatipulkade kasutamine võib kõrvakilet kahjustada või kuulmekäiku marrastada. Samuti võib see põhjustada kõrvavaigu ületootmist, mille tagajärjel võib tekkida vajadus vaiku sagedamini eemaldada.